آغاز برنامه شبکه اینترنت ماهواره‌ای جهانی چین از امسال

سازمان صنعت و هوافضای چین برنامه دارد تا ۱۵۶ ماهواره برای ارائه اینترنت در سراسر دنیا به فضا پرتاب کند.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، ماه گذشته شرکت فضایی اسپیس‌ایکس یک جفت ماهواره برای آزمایش برنامه‌های یک ارائه دهنده اینترنت جهانی به فضا پرتاب کرد و در حال حاضر هم سازمان صنعت و هوافضای چین(CASIC) اعلام کرده است که آزمایش خود تحت عنوان برنامه "هنگ‌یون"(Hongyun) را تا آخر امسال انجام خواهد داد.
 
"ژانگ ژونگ‌یانگ" معاون دوم سازمان "CASIC" امروز اعلام کرد که اولین ماهواره در مدار نزدیک زمین قرار خواهد گرفت تا تکنولوژی‌های پهنای باند خود را که قادر است ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه را مخابره کند، آزمایش کند. هدف این است که ۱۵۶ عدد از این ماهواره‌ها به صورت متصل، اینترنت پرسرعت را در سراسر زمین فراهم کند.
 
پس از آنکه اولین ماهواره امسال به فضا پرتاب شود، ۴ ماهواره دیگر قبل از سال ۲۰۲۰ پرتاب خواهند شد. برنامه‌ریزی شده تا سال ۲۰۲۲ شبکه به طور کامل در دسترس قرار گیرد که پوشش را در سراسر جهان فراهم می‌کند.
 
در حالی که اکثر ماهواره‌ها در حدود ۳۶ هزار کیلومتری زمین قرار دارند، این ماهواره‌ها تنها در فاصله ۱۰۰۰ کیلومتری باقی خواهند ماند.
 
به گفته مسئولان، برنامه "هنگ‌یون" کاربران را بدون توجه به اینکه در بیابان، دریا و یا در هواپیما هستند، قادر به لذت بردن از خدمات اینترنت پرسرعت می‌کند.