ادعای مضحک نیویورک تایمز درباره اقدام زشت سامسونگ: گوشی های تلفن کاربرد نظامی دارند

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در توجیه اقدام سیاسی شرکت سامسونگ در اهدا نکردن گوشی تلفن همراه به ورزشکاران ایرانی، دلیل مضحک استفاده نظامی از این گوشی را مطرح کرد.
 
شرکت سامسونگ تصمیم دارد ۴۰۰۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند «گلکسی نوت۸» را به شرکت کنندگان در رقابت های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ اهدا کند، اما ورزشکاران دو کشور ایران و کره شمالی به دلیل تحریم های تحمیلی از سوی سازمان ملل متحد از دریافت این هدیه محروم هستند.
 
به گزارش فرانس پرس، سامسونگ یکی از حامیان مالی المپیک زمستانی ۲۰۱۸ حدود ۴۰۰۰ هزار گوشی مدل «گلکسی نوت ۸» را بین ورزشکاران حاضر در این رقابت ها توزیع خواهد کرد اما قیمت نسبتا بالای این گوشی های هوشمند (حدود ۹۲۰ دلار در کره جنوبی ) به  این معنی است که انتقال آنها به ۲۲ ورزشکار کره شمالی یا چهار تن از ورزشکاران ایرانی که در سال جاری در این بازی ها رقابت می کنند و یا سایر مقامات همراه آنها، نقض قانون ممنوعیت داد و ستد کالاهای لوکس با این دو کشور است.
 
 
روزنامه  نیویورک تایمز نیز در همین راستا  ادعای عجیب و البته مضحکی را مطرح کرد، این روزنامه نوشت  ممکن است تلفن های هوشمند را بتوان به عنوان دستگاه هایی با «استفاده دوگانه» با برنامه های (اپلیکیشن)  نظامی تلقی کرد.
گفتنی است،شرکت سامسونگ از سال ۱۹۹۷ به شرکت کنندگان در رقابت های المپیک تلفن همراه اهدا می کند.