امتناع سامسونگ از اعطای هدیه به ورزشکاران ایرانی المپیک زمستانی

همانطور که پیش بینی شده بود سیاست به المپیک ۲۰۱۸ کره جنوبی راه پیدا کرد و نمایندگان ایران از هدیه رایگان سامسونگ به شرکت کنندگان در المپیک زمستانی محروم شدند.
المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی از فردا به میزبانی پیونگ چانگ آغاز می شود و ایران با ۴ نماینده در آن شرکت می کند.سامسونگ همچون دوره قبلی این رقابتها جدیدترین تلفن همراه خود را به شرکت کنندگان المپیک زمستانی هدیه می کند اما شنیده می شد که امسال به دلیل تحریم های موجود نمایندگان ایران و کره شمالی از دریافت این هدیه رایگان محروم می شوند. 
 
این پیش بینی و خبر امروز به واقعیت پیوست و نمایندگان ایران که برای دریافت هدیه خود به محل اهدای نوت ۸ سامسونگ رفته بودند دست خالی به محل اسکان کاروان بازگشتند. این موضوع مصداق بارز وارد شدن سیاست به ورزش آن هم در رویدادی به نام المپیک که مظهر صلح و دوستی معرفی می شود است و باید منتظر واکنش مسئولان کمیته ملی المپیک بود.
 
نکته جالب و قابل توجه در مورد این اقدام سامسونگ وجود نمایندگی رسمی این برند کره ای در ایران میباشد که تلفن های خود را از این طریق در بازار ایران وارد و به فروش میرساند،سامسونگ علت این اقدام خود را نقض قوانین سازمان ملل در مورد تحریم های ایران میداند جالب توجه است که داشتن نمایندگی رسمی در ایران به جهت فروش گوشی های خود مشمول تحریم ها نمیشود!