ثبت تصاویر زیبا از مراسم رنگ پاشی هندی با دوربین آیفون ۱۰

مدیر عامل اپل تصاویری از مراسم رنگ پاشی در هند منتشر کرده است که توسط گوشی هوشمند و جدید آیفون ۱۰ به ثبت رسیده است.
 
به گزارش macrumors، تیم کوک – مدیر عامل اپل – به تازگی پس از برگزاری مراسم رنگ پاشی در هند که به هولی معروف است، تصاویر زیبا، شگفت انگیز و رنگارنگی در فضای مجازی منتشر کرده است که همگی توسط سه عکاس هندی و به وسیله جدیدترین پرچمدار اپل یعنی آیفون ۱۰ (ایکس) گرفته شده است.
 
به طور قطع، تیم کوک این تصاویر زنده و رنگارنگ را به منظور نشان دادن کیفیت بالای دوربین عکاسی این گوشی جدید به عموم کاربران منتشر کرده است و  به نظر می رسد این کار هوشمندانه تا حد زیادی موفقیت آمیز نیز بوده است چراکه موجب واکنش های بسیار مثبتی از سوی بازدیدکنندگان و کاربران در فضای مجازی شده است.
 
جشنواره و فستیوال رنگ پاشی در هند هر ساله در تاریخ اول و دوم مارس برگزار می شود و نشان دهنده پایان زمستان و آغاز بهار است. البته این جشن به کشورهای دیگری همچون ایالات متحده آمریکا، انگلستان و آفریقای جنوبی نیز سرایت کرده است.
 
این جشن همواره مورد توجه عکاسان و فیلم برداران حرفه ای در جهان قرار می گیرد چراکه منجر به ثبت تصویر و عکس های بسیار زیبا و شادی می شود.
 
در زیر شما می‌توانید تصاویری را که تیم کوک در فضای مجازی منتشر کرده است، مشاهده کنید:
 
ثبت تصاویر زیبا از مراسم رنگ پاشی هندی با دوربین آیفون ۱۰
 
 
ثبت تصاویر زیبا از مراسم رنگ پاشی هندی با دوربین آیفون ۱۰
 
ثبت تصاویر زیبا از مراسم رنگ پاشی هندی با دوربین آیفون ۱۰
 
نکته قابل توجه در ثبت این عکس هایی که با آیفون ۱۰ گرفته شده است، آن است که عکاسان  مذکور از قابلیت نورپردازی چهره یا Portrait Lighting استفاده کرده اند. این قابلیت چند جلوه نوری متمایز در عکس را ایجاد و تاکید می کند و بخش های خاصی از تصویر را که مورد نظر عکاس است، برجسته سازی می کند. در عکس های منتشر شده همچنین از افکت نورپردازی صحنه یا Stage Light نیز استفاده شده است تا روشنایی موضعی روی سوژه موردنظر و تاریک کردن پس زمینه را ایجاد کند.