دکتر کاظمی سرپرست رایتل شد

دکتر کاظمی سرپرست رایتل شد

سرانجام خبر سوم بهمن ایستنا تایید شد و با تصمیم هییت مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) دکتر عباس کاظمی -مدیرعامل فعلی شمص تامین- با حفظ سمت بعنوان سرپرست مدیریت عاملی رایتل منصوب شد.

پس از انتصاب مهندس سیدمجید صدری -مدیرعامل رایتل- بعنوان مدیرعامل جدید شرکت مخابرات ایران، اخبار رسیده به خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از صدور حکم انتصاب دکتر عباس کاظمی -مدیرعامل شمص تامین- بعنوان سرپرست مدیریت عاملی رایتل در روز شنبه ۲۱ بهمن ماه خبر می‌دهد.

دکتر کاظمی در حال حاضر بعنوان مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت صنایع نوین تامین یا همان شمص تامین، بعنوان شرکت بالادستی رایتل در هلدینگ شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) متعلق به سازمان تأمین اجتماعی ایران مشغول به کار است ولی براساس شنیده های ایستنا بناست هلدینگ شمص با دیگر شرکتهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نظیر داتک، در رایتل اقدام شده و رایتل به هلدینگ ICT شستا تبدیل شود.


وی در حال حاضر قانونا مدیرعامل شمص تامین است و براساس قانون، نمیتواند همزمان در دو شرکت بعنوان مدیرعامل مشغول به کار باشد و بر همین اساس و با ماموریت اجرای ادغام شمص با رایتل و تبدیل رایتل به هلدینگ ICT و صنایع نوین شستا، تا آن زمان در هر دو شرکت مشغول به خدمت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایستنا، عباس کاظمی دارای مدرک دکترای مدیریت استراتژیک بوده و پیش از این سمت هایی نظیر معاونت فناوری و اطلاعات شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کارنامه خود دارد. 
 
مأموریت شرکت شمص تأمین سرمایه‏ گذاری در صنایع نوین از طریق تأسیس شرکت‏ها، خرید و فروش سهام مدیریت و راهبری از طریق مأموریت خرید و فروش فناوری، ارتقاء صنایع مستعد توسعه و مشاوره و برنامه‏ ریزی و نظارت در برنامه‏های کلان ملی با رویکرد دانش بنیان تعریف شده و حوزه کاری شرکت های زیر مجموعه شرکت صنایع نوین تامین(شمص) رایتل بعنوان اپراتور تلفن همراه، گروه شرکتهای داتک در حوزه اینترنت و شبکه سازی، شرکت فناوا فعال در حوزه شبکه و اینترنت و پرداخت و شرکت پارس الکتریک در حوزه تولید تجهیزات الکترونیک و دیتا سنتر مشخص شده است.
 
در حال حاضر دکتر سعید خدامرادی -رئیس هیات مدیره-، سیدمجید صدری (مدیرعامل سابق رایتل و مدیرعامل جدید شرکت مخابرات ایران)، ساسان جباری (معاون سابق تجاری رایتل و عضو جدید هییت مدیره شرکت مخابرات ایران)، و حسن رضوانی دیگر اعضای هییت مدیره شمص تامین را تشکیل می دهند. 
 
سامانه ها و فناوری اطلاعات (Information Technology)، راهکارها و خدمات ارتباطی (Communication Technology)، فناوری های نانو (Nano Technology) و فناوری های زیستی (Bio Technology) چهار زمینه مورد علاقه شرکت شمص را تشکیل می دهند. 
 
حدود یکماه پیش بود که مدیرعامل شستا در یک نشست خبری مشترک با رئیس سازمان تامین اجتماعی گفته بود: هلدینگ های انرژی، نفت و گاز و هلدینگ های عمران با صنایع، کاشی، سرامیک و سیمان و هلدینگ صنایع نوین با رایتل ادغام خواهد شد و تلاش می شود همه هلدینگ ها را وارد بورس کنیم.
 
مرتضی لطفی آذرماه در نشست خبری مشترک با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفته بود: بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی و همچنین مصوبه هیأت امنا سازمان تأمین اجتماعی، خروج از بنگاه داری در اولویت شستا قرار گرفته و به همین دلیل تلاش های زیادی در این زمینه انجام می شود. بر این اساس، تعداد هلدینگ های تامین اجتماعی از ٩ به ٥ هلدینگ نفت و گاز، دارو، بانک، بیمه و فناوری نوین تبدیل خواهد شد.
 
لطفی تصریح کرده بود: در مرحله اول هلدینگ های انرژی، نفت و گاز و هلدینگ های عمران با صنایع، کاشی، سرامیک و سیمان و هلدینگ صنایع نوین با رایتل ادغام خواهد شد و تلاش می شود همه هلدینگ ها را وارد بورس کنیم .
 
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: برای سیاست خروج از بنگاههایی که در برنامه راهبردی ما نیستند برنامه ای داریم که به همین منظور١٣٠ تا ١٤٠ شرکت را شناسایی شده و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تا سال ١٣٩٨ واگذار خواهند شد.
 
سوم بهمن ماه امسال آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) برای نخستین بار از احتمال انتصاب دکتر کاظمی بعنوان مدیرعامل رایتل خبر داده بود.