رویای شکست‌خورده ایسوس در عرضه گوشی با رم ۱۰ گیگابایتی

براساس یک گزارش جدید، احتمالا شرکت تایوانی ایسوس در نظر داشته تا نسخه‌ای از گوشی گیمینگ ROG Phone را با ۱۰ گیگابایت رم ارائه دهد؛ هرچند در توسعه این مدل، ناموفق بوده است!
این روزها، سازندگان گوشی‌های هوشمند تلاش می‌کنند تا میزان حافظه رم را در محصولات خود افزایش دهند؛ به‌طور میانگین، گوشی‌های هوشمند از ۴ یا ۶ گیگابایت رم بهره می‌گیرند اما محصولاتی نیز هستند که با ۸ گیگابایت رم ارائه شده‌اند. به عنوان مثال، شرکت شیائومی نسخه رده‌بالای فبلت Mi Mix ۲S را با ۸ گیگابایت رم به بازار عرضه کرده است و ایسوس نیز به‌تازگی از فبلت گیمینگ ROG Phone رونمایی کرده که ۸ گیگابایت رم دارد.
رویای شکست‌خورده ایسوس در عرضه گوشی با رم ۱۰ گیگابایتی
با این‌حال، به‌نظر می‌رسد ایسوس تلاش کرده تا محصولی مجهز به ۱۰ گیگابایت رم عرضه کند. اطلاعات ارائه شده از سوی افشاگر معروف، حاکی از آن است که به‌دلیل محدودیت‌های فنی، تایوانی‌ها در عرضه گوشی‌ جدید خود با این حافظه رم ناموفق بوده‌اند. در حال‌حاضر، مشخص نیست که کدام‌یک از گوشی‌های هوشمند ایسوس برای دریافت چنین مقدار رم درنظر گرفته شده بود، اما سخت نیست تصور کنیم که ROG Phone مناسب‌ترین گزینه برای عرضه با ۱۰ گیگابایت رم بوده است.
در صورتی‌که با گوشی ROG Phone آشنایی ندارید، باید گفت که این مدل به عنوان یک گوشی گیمینگ به بازار عرضه شده است؛ روندی که با معرفی گوشی Razer Phone در بازار شکل گرفت و شیائومی نیز با رونمایی از گوشی BlackShark به گسترش آن دامن زد. همین موضوع باعث می‌شود تا گمان کنیم که ROG Phone برای متمایز شدن از دیگر گوشی‌های گیمینگ بازار برای عرضه با ۱۰ گیگابایت رم درنظر گرفته شده بود؛ هرچند، تایوانی‌ها در انجام این کار ناموفق بوده‌اند و گوشی گیمینگ ایسوس در نهایت با ۸ گیگابایت رم به بازار عرضه شد که همچنان مناسب است.