عرضه آیفون ایکس به علت کاهش استقبال کاهش می‌‌یابد

در حالی که پیش بینی می‌شد استقبال از آیفون ایکس با فرارسیدن تعطیلات کریسمس بیش از گذشته شود، اما این اتفاق نیفتاده است.
به گزارش بلومبرگ، این روزها مدیران ارشد اپل چندان به خاطر فرارسیدن فصل تعطیلات کریسمس خوشحال نیستند، زیرا تحلیل گران می گویند خرید این گوشی قرار نیست رونق فوق العاده ای بگیرد و در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ بازار تقاضای فوق العاده ای برای گوشی یادشده نخواهد داشت.
 
همزمان با اوج فصل خرید کریسمس نشانه های عدم استقبال گسترده از گوشی آیفون ایکس پدیدار شده و بررسی های موسسه Sinolink Securities حاکیست میزان عرضه آیفون ایکس در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ به ۳۵ میلیون واحد گوشی می رسد که ۱۰ میلیون واحد گوشی کمتر از پیش بینی های قبلی است.
 
Sinolink Securities بر این باور است که بعد از موج اولیه تقاضا برای خرید آیفون ایکس، حالا بازار نگران آن است که این تقاضا ادامه نیابد. به نظر می رسد مهم ترین علت عدم استقبال گسترده از آیفون ایکس قیمت بالای آن باشد که به ۱۰۰۰ دلار می رسد و این در حالی است که برخی رقبای چینی اپل گوشی های باکیفیتی را با قیمت های کمتر در بازار کشورهایی همچون هند و چین عرضه کرده اند.
 
اعلام این اخبار به ضرر شرکت های آسیایی همکار اپل نیز تمام شده و باعث شده ارزش سهام تعدادی از آنها در شرق آسیا چند درصدی سقوط کند.