یک کارگردان سینما: موبایلتان را برای همیشه خاموش کنید

کارگردان فیلم سینمایی اسنودن با انتشار ویدئویی دراماتیک در یوتیوب مردم را به تحریم گوشی‌های هوشمند فراخوانده است.
 
کارگردان "اسنودن" که فیلمی براساس ماجراهای ادوارد اسنودن -افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا- بود طی انتشار ویدئویی در شبکه یوتیوب از مردم خواسته است تا گوشی‌هایشان را خاموش کنند.
 
الیور استون در حالی از مردم خواسته است تا تلفن‌های همراه‌شان را خاموش کنند که اینطور برداشت می‌شود شاید منظور او برای همیشه بوده است.
 
وی گفته است علی‌رغم اینکه گوشی‌های تلفن همراه بهترین ابزار برای مشاهده ویدئوی گربه‌ها و حیوانات زیبا است اما به راحتی می‌تواند فعالیت‌های مردم و امور مربوط به حریم خصوصی را در اختیار تصمیم‌گیران و دولت‌ها قرار دهد.
 
پروژه بحث‌برانگیز اخیر این کارگردان (فیلم اسنودن) نگاه نزدیکی به زندگی مردی آمریکایی داشت که به واسطه افشای برنامه‌های سازمان جاسوسی آمریکا، عده‌ای از مردم آمریکا او را قهرمان و عده‌ای دیگر وی را خائن به کشور خواندند.
 
براساس پست ویدئویی روز گذشته این کارگردان که با عنوان "Snowden – Oliver Stone 'Turn Off Your Phone" منتشر شده کسانیکه از به خطر افتادن حریم خصوصی‌شان احساس نگرانی می‌کنند باید دور گوشی‌های هوشمند را خط بکشند.
 
وی در این ویدئوی دراماتیک همچنین گفته است کسانیکه به صورت داوطلبانه اطلاعات‌شان را در فضای مجازی قرار می‌دهند، در معرض به آتش کشیده شدن زندگی‌شان هستند و میزان خطرپذیری آنها از افراد عادی بیشتر است.